Zdradzanie w wirtualnej rzeczywistości – Czy to NAPRAWDĘ “Zdradzanie”?

Lata temu, idea prowadzenia podwójnego życia w wirtualnej rzeczywistości brzmiała jak scenariusz filmu science fiction.

Dzisiaj za to, mamy dużą możliwość wyboru. Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) nie tylko wciąga w nowe doświadczenia bez wychodzenia z domu, ale także pozwala na budowanie alternatywnego i idealnego świata bez uwzględniania ponurej rzeczywistości. Popatrzmy na Second Life.

Ten olbrzymi wirtualny świat może został stworzony ponad 13 lat temu (tworząc społeczność liczącą ponad 10 milionów w pierwszej dekadzie), ale nadal rośnie i staje się potężniejszy. Latem 2016 roku zanotowano ponad 46 milionów unikalnych rejestracji do Second Life, a kolejne 10-12 tysięcy osób dołącza każdego dnia.

Life 2.0

Nie jest trudno dostrzec dlaczego tak się dzieje. Możesz stworzyć swój własny avatar, oddziaływać w wirtualnym świecie, poznawać innych graczy, komunikować się - masz możliwość stworzenia zupełnie innego życia. Twórcy Second Life zapewniają, że nie jest to gra lecz trwające doświadczenie bez docelowej struktury lub końcowego efektu tak jak w “prawdziwym” życiu.

Dla wielu ludzi szukających doświadczeń jest to nie tylko ucieczka od standardowej rzeczywistości ale także potężne narzędzie do poznawania nowych osób i budowania relacji z tymi, którzy nie mają możliwości spotkań poza siecią. Można również wybrać jaki rodzaj wirtualnego stylu życia prowadzisz. Są trzy różne klasyfikacje kontrolujące poziom swobody ludzi w Second Life.

Ustawienia ogólne są idealne dla młodszych członków, bez nagości lub ekstremalnej przemocy. Poziom średni pozwala na przekleństwa, przemoc oraz nagość. Natomiast poziom dla dorosłych jest przeznaczony dla tych, którzy chcą oglądać mocniejszą przemoc oraz aktywności seksualne.

Wirtualny Seks

Naturalnie, ludzie korzystają z Second Life jako formy związków. Małżeństwa online są dosyć popularne, a seks jest również dostępny (po weryfikacji wiekowej, w celu uniknięcia nieletnich angażujących się w nieodpowiednie aktywności). Pierwsza para, która poznała się i połączyła w Second Life, Booperkit Moseley i Shukran Fahid, mają dzieci i żyją razem, podczas gdy w “prawdziwym świecie” ich związki nadal kwitną.

Aspekt społeczny w Second Life daje ludziom w związkach szansę na zaangażowanie się w inne relacje w wirtualnym świecie. Ludzie mogą stworzyć siebie tak jak tylko chcą, przyjąć osobowość inną od tej, którą w rzeczywistości posiadają - mogą uprawiać seks z większą liczbą osób bez szukania wymówek lub wymykania się z domu.

Ale czy to jest prawdziwe “zdradzanie”? Czy romans w wirtualnej rzeczywistości, bez fizycznego kontaktu to to samo co romans z prawdziwym człowiekiem z krwi i kości? Temat jest dosyć złożony. Mimo, że seks nie występuje, to przywiązanie emocjonalne dwojga ludzi może się wydawać całkiem realne - a to może spowodować więcej problemów niż sam kontakt fizyczny,

Oczywiście, jest wiele sytuacji, w których kochankowie z Second Life spotykali się na żywo i to powodowało rozczarowanie. W końcu, kiedy tworzysz swojego avatara, zwykle kreujesz obraz siebie jakim chciałbyś być wraz z twoimi najlepszymi cechami. Jeśli masz ochotę stworzyć siebie bardziej umięśnionego, to co stoi na przeszkodzie Twojemu partnerowi do zrobienia tego samego?

Mając to na uwadze, czy jest w porządku oczekiwać od “prawdziwej” osoby, że w wirtualnej rzeczywistości będzie taka sama jak w realnym świecie? Ten filozoficzny dylemat nie jest aż tak złożony jak się wydaje na początku. W końcu, gdy masz z kimś romans na żywo, też jest łatwo stać się lepszą wersją siebie i być osobą, którą chce się być ale nie ma się na tyle swobody w prawdziwym życiu.

Mieć ciastko i zjeść ciastko

Czy dla ludzi uwięzionych w nieszczęśliwych małżeństwach, lub dla tych, którzy są singlami, wirtualna swoboda Second Life może stać się bardziej ekscytującą alternatywą? Można ciągle poznawać nowych ludzi, można uprawiać seks online (i offline) z wieloma partnerami, bez zobowiązania czy ustatkowania. Nie wszyscy lubią długoletnie związki, więc szansa na korzystanie z wirtualnego flirtu i seksu bez odpowiedzialności, może być idealnym rozwiązaniem.

Wirtualne światy ciągle się rozwijają i ewoluują, dlatego ludzie będą zawsze korzystać z ich usług aby poznawać nowych partnerów, bez względu na to czy są w związkach czy nie. Victoria Milan to randkowy portal społecznościowy dla ludzi w związkach chcących wdać się w przelotne znajomości, rozwinąć płomienny romans bez złożoności takich ofert jak Second Life. Mimo, że wirtualny świat oferuje wiele korzyści, ciągle wymaga pewnych zobowiązań, musisz stworzyć swoją postać i mieć odpowiedni system.

Z Victoria Milan, rejestrujesz się, dodajesz swoje zdjęcie profilowe i znajdujesz idealnych partnerów w swojej okolicy na spotkania i zabawę bez zobowiązań - to takie proste! Jest to idealnym rozwiązaniem dla każdego kto szuka ucieczki od nudnego małżeństwa, stabilnego związku oraz możliwości na odświeżenie swojego życia seksualnego.