6 na 10 mężczyzn woli gdy partnerki nie używają perfum w sypialni

21 Marzec 2017

Nowe badanie odkrywa, że mimo iż perfumy odgrywają dużą rolę w przyciąganiu partnerów, kiedy dochodzi do momentów intymności w sypialni, większość mężczyzn woli odkrywać naturalne zapachy partnerek zamiast wdychać ich perfumy. Kobiety zaś po równo głosują za naturalnym zapachem i perfumami. Te wyniki mogą wskazać czy twój partner jest zaangażowany w przygodę dla dorosłych.

Badanie przeprowadzone przez Victoria Milan - stronę randkową dla ludzi w związkach szukających romansu - zgromadziło 5807 niewiernych dorosłych z 10 krajów w celu odkrycia ich preferencji zapachowych.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety przedstawili mocne opinie na temat zapachu towarzyszącego ich kochankom - wytypowano nawet dokładną markę oraz nutę zapachową. Jednak jeśli dochodzi do sytuacji intymnych w sypialni, 62,1% mężczyzn i 53,3% kobiet zdecydowało, że naturalny zapach jest najbardziej pożądany.

Mężczyźni i kobiety z Danii głosowali twardo za naturalnym zapachem partnerów w łóżku. 64,3% kobiet i 58,6% mężczyzn twierdzi, że w pościeli nie ma miejsca na perfumy.

Z drugiej strony, dla Szwedek nie ma większej różnicy pomiędzy naturalnym zapachem a perfumami. Dzieli ich tylko 1% na korzyść mężczyzn używających wody kolońskiej (51%). Norweżki podobnie dzielą swoje opinie. 51,9% zgadza się z kobietami ze Szwecji odnośnie większej atrakcyjności mężczyzn uperfumowanych.

Kobiety z Hiszpanii chętniej goszczą w swojej sypialni mężczyzn o atrakcyjnym zapachu, aż 56% woli gdy partnerzy używają perfum. Podobnie myślą kobiety z Francji, Szwecji, Belgii, Norwegii, Polski i Holandii - te kobiety zdecydowanie bardziej wolą czuć od swojego partnera uwodzicielski zapach perfum podczas gorących spotkań.

Gdy mowa o wyborze perfum, większość mężczyzn (34,2%) woli panie o delikatnym kwiatowym zapachu. Natomiast 42,4% kobiet lubi sportowy zapach u mężczyzn. 24,7% kobiet lubi ostre zapachy a 22,9% owocowe. Najmniej popularny zapach u mężczyzn to kwiatowy - z 10% głosów.

Jeśli mowa o kobiecych zapachach, kwiatowy jest najbardziej zmysłowy. Zaraz za nim plasuje się owocowy (32,3%). Sportowy (22%) zdobył prawie jedną piątą głosów, natomiast ostry tylko 15,5%.

woli gdy partnerki nie używają perfum w sypialni

Podczas gdy większość państw zgadza się, że kwiatowy zapach najbardziej pasuje kobietom a sportowy mężczyznom, gusta zapachowe u mężczyzn z Finlandii różnią się nieco od ogółu. Większość mężczyzn z Finlandii (42,3%) woli gdy ich panie pachną owocowo.

Badanie przedstawiło również listę 25 topowych perfum najpopularniejszych marek w celu odkrycia, które z nich są najbardziej atrakcyjne i zmysłowe.

Marki, które są najseksowniejsze to Abercrombie and Fitch - aż jedna piąta mężczyzn twierdzi, że dla kobiety noszącej ten zapach zrobiliby wszystko. Natomiast 20,8% kobiet twierdzi, że u mężczyzn najbardziej podoba im się zapach Hugo Boss.

Bez niespodzianki, mężczyźni i kobiety z Francji ulegają najczęściej zapachom Dior - 57,1% kobiet 27,3% mężczyzn uważa je za najseksowniejsze.

Podobnie, Amerykanie lubią amerykańskie marki perfum. 30% kobiet i 23% mężczyzn głosuje na Abercrombie and Fitch w konkursie na najbardziej zmysłowy zapach na rynku.

Zaskakująco, Belgijskie kobiety i mężczyźni również zagłosowali na zapachy Abercrombie and Fitch, które według nich mają najwięcej pociągających nut - twierdzi tak aż 62,5% kobiet i 26,9% mężczyzn w Belgii.

Jedna trzecia kobiet z Polski zgadza się z tym, że Abercrombie and Fitch ma najlepsze zapachy dla mężczyzn. Natomiast panowie z Polski (23,5%) lubią gdy ich partnerki noszą perfumy Lacoste.

Duńscy mężczyźni (15.4%) również poddali się modzie na zapachy Abercrombie, jednak Dunki (25%) preferują perfumy Bvlgari.

Założyciel Victoria Milan, Sigurd Vedal stwierdził, że perfumy często odzwierciedlają czyjś charakter - a niektóre zapachy są tzw. wizytówką człowieka przez wiele lat.

“Nie ma wątpliwości, że perfumy na pierwszym miejscu sprawiają, że ludzie się przyciągają, a teraz odkryliśmy że ludzie jednak wolą gdy w sypialni partnerzy są wolni od perfum. Nie chcemy zdradzać żadnych tajemnic, ale jeśli twój mąż czy żona nagle przestaje używać perfum lub zmienia swój stały zapach, jest to mocny powód do tego by sądzić, że ktoś ich o to poprosił. Może to również świadczyć o tym że przeżywają obecnie płomienny romans” powiedział Vedal

Badanie Victoria Milan zebrało dane od aktywnych członków z 10 krajów: Hiszpanii, Belgii, Francji, USA, Polski, Holandii, Szwecji, Danii, Finlandii i Norwegii.

Liczba użytkowniczek wolących uperfumowanych mężczyzn w sypialni

Belgia 77.3%
Francja 57.1%
Hiszpania 56.0%
Polska 52.4%
Norwegia 51.9%
Szwecja 51.0%
Holandia 50.0%
Finlandia 41.3%
Dania 35.7%
USA 24.1%

Liczba użytkowników którzy wolą w sypialni kobiety z naturalnym zapachem

USA 70.8%
Norwegia 66.5%
Finlandia 63.7%
Szwecja 64.7%
Holandia 60.2%
Belgia 59.0%
Dania 58.6%
Hiszpania 55.7%
Polska 48.4%
Francja 30.0%

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z press@victoriamilan.com

Victoria Milan to jedna z wiodących dyskretnych sieci społecznych dla kobiet i mężczyzn szukających romansu, Strona została stworzona przez szczęśliwie żonatego założyciela, Sigurda Vedal w 2010 roku. Stała się jedną z najszybciej rozwijających się i wiodących sieci społecznościowych na świecie, łączącą 5 milionów użytkowników z ponad 33 krajów.